Rejestracja +48 690 044 446, +48 795 950 595

Hipokrates Ziemi Lubuskiej 2019

Nasze Dobre Lubuskie 2019

fbfb

Pracownia

laserowa
Rejestracja Poniedziałek - Piątek 8:00 - 18:00
Rafał Paczała - ZnanyLekarz.pl

Czym jest laser 2RT?

Laser 2RT firmy Ellex Medical Lasers jest używany w terapii odmładzania siatkówki i leczenia chorób AMD ? zwyrodnień plamki żółtej, postaci suchej i wysiękowej.

Laser 2RT jest laserem nanosekundowym, stworzonym przez firmę Ellex Medical Lasers ? pionierów wśród branży technologii medycznych. Opracowane przez jej zespół lasery, w tym 2RT są początkiem rewolucji w leczeniu dotychczas nieuleczalnych schorzeń. Centrum Okulistyczne OCULISTIC należy do jednych z pierwszych ośrodków specjalizujących się w leczeniu chorób z użyciem lasera 2RT.

Zabieg laserem 2RT pozwala na skuteczną i bezpieczną terapię AMD ? zwyrodnienia plamki żółtej. Procedura jest nieinwazyjna, polega na naturalnej i biologicznej stymulacji dotkniętej początkowym stadium AMD siatkówki oka do regeneracji. Daje ona szansę chorym na zatrzymanie i cofnięcie negatywnych zmian w oku, nie powodując skutków ubocznych. Przeprowadzone badania nad skutecznością zabiegu laserem 2RT potwierdzają zmniejszenie druz w wyniku terapii o ok. 40%.

Terapię laserem 2RT stosuje się również w leczeniu cukrzycowego obrzęku plamki żółtej, jej skuteczność jest porównywalna do fotokoagulacji siatkówkowej. Laser 2RT wykorzystuje aż 500-krotnie mniejszą dawkę energii w porównaniu do fotokoagulacji laserowej. Terapia laserem 2RT jest również bezpieczniejsza, ponieważ nie powoduje uszkodzeń zdrowych tkanek.

Wskazania do terapii laserem 2RT:

  • duża ilość nagromadzonego pigmentu w postaci tzw. zaniku geograficznego,
  • wczesna postać AMD (zwyrodnienie plamki żółtej),
  • obecność druzów.

W Centrum Okulistycznym OCULISTIC przeprowadzane są badania stanu siatkówki oka oraz obrazowanie dna oka pomagające dobrać najodpowiedniejsze metody leczenia uzupełniające leczenie laserem 2RT. Jedną z metod w leczeniu AMD są iniekcje doszklistkowe z użyciem preparatów Lucentic, Eylea bądź Ozurdex. Działają one przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, hamując działanie czynnika wzrostu śródbłonka naczyń.

Przebieg zabiegu laserem 2RT

Leczenie z użyciem lasera 2RT jest bezpieczne i nieinwazyjne, polega na emisji nanosekundowych impulsów o słabej energii. Ich zadaniem jest pobudzenie siatkówki do odnowy oraz ochrona wrażliwych struktur oka przed uszkodzeniem. Przed zabiegiem podaje się krople do oczu. Następnie na gałkę oczną nakładana jest specjalna soczewka kontaktowa. Pacjent spoczywa przed lampą szczelinową i jest poddawany terapii. W trakcie procedury, leczona osoba widzi pojawiający się błysk światła, któremu towarzyszy słyszalne ,,kliknięcie? .

Zabieg trwa ok. 10 minut, pacjent bez obaw ani skutków ubocznych może wrócić do domu. Nie ma żadnych zakazów dotyczących osoby poddanej terapii, może ona wrócić do swoich codziennych czynności. Po zabiegu lekarz ustali wizyty kontrolne, podczas których wykona badanie OCT.

Skutki terapii można zauważyć po upływie od 3 do 6 miesięcy. To niezbędny czas potrzebny do zaobserwowania zmniejszenia bądź zaniku druzów w siatkówce oka.

Co jeszcze warto wiedzieć o laserze 2RT?

  • Terapia laserem 2RT jest szybka i bezbolesna, zabieg trwa ok. 10 min.
  • Po zabiegu bardzo rzadko obserwuje się niepożądane skutki uboczne.
  • Laser 2rt nie uszkadza siatkówki, dlatego można go powtarzać.