Rejestracja +48 690 044 446, +48 795 950 595

Hipokrates Ziemi Lubuskiej 2019

Nasze Dobre Lubuskie 2019

fbfb

Do pobrania

Poniżej znajdziesz pliki do pobrania, wśród których znajdują się nasze porady przed zabiegami, informacje jak przygotować się do wizyty oraz wnioski i formularze niezbędne do rozpoczęcia leczenia. Jeżeli nie możesz znaleźć tutaj dokumentu o którym mówił Ci lekarz, skontaktuj się znami.

Przygotowanie do operacji powiek górnych i/lub dolnych
PDF

Korekcja powiek nazywana przez lekarzy blepharoplastyką jest zabiegiem chirurgicznym, mającym na celu korekcję opadających i zwiotczałych powiek górnych i/lub dolnych.

Wniosek/przygotowanie o podanie iniekcji doszklistkowych
PDF

Iniekcje doszklistkowe to inaczej zastrzyki wykonywane do wnętrza gałki ocznej, a dokładnie do komory ciała szklistego. Tą drogą podaje się niektóre leki po to, aby ich penetracja do siatkówki i naczyniówki oka była lepsza i szybsza.

Jak uniknąć infekcji oczu?
PDF

Oko, jako niezwykle wrażliwy i delikatny narząd, narażone jest na wiele infekcji: bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych. Aby zapobiec infekcjom oka, bardzo ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad higieny.

Jak pielęgnować skórę okolicy powiek?
PDF

Skóra wokół oczu w porównaniu z innymi partii skóry twarzy jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też częściej ulega podrażnieniom. Jest w niej bardzo mało gruczołów łojowych, co sprawia, że te okolice są bardziej przesuszone.

Jak należy stosować krople do oczu?
PDF

Oczy są chyba najwrażliwszą częścią naszego ciała, wystarczy lekkie zatarcie lub zwyczajne zmęczenie, aby stały się podrażnione i czerwone. W takich sytuacjach często sięgamy po krople do oczu, które niestety nie zawsze umiemy sobie prawidłowo zaaplikować.

Jak chronić oczy przed komputerem?
PDF

Miliony osób na całym świecie spędzają kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie przy komputerze. Często mają kłopoty ze wzrokiem. Oczy łzawią, pieką, swędzą, a nawet bolą, pojawiają się problemy z wyraźnym widzeniem.