Rejestracja +48 690 044 446, +48 795 950 595

Hipokrates Ziemi Lubuskiej 2019

Nasze Dobre Lubuskie 2019

fbfb

Inne

zabiegi
Rejestracja Poniedziałek - Piątek 8:00 - 18:00
Rafał Paczała - ZnanyLekarz.pl

Plastyka powiek górnych i dolnych ? diagnostyka i leczenie

Bleharoplastyka, potocznie zwana ,,korekcją powiek” jest zabiegiem chirurgicznych korygującym opadające i zwiotczałe powieki górne i/lub dolne. Wpływają one na wygląd twarzy, postarzając ją i nadając jej zmęczony wygląd. Często są powodem ograniczenia pola widzenia.

Korekcja podwijania i odwijania powiek

Podwinięcie powieki (inaczej entropion) najczęściej występuje u powieki dolnej. Towarzyszy jej dyskomfort, podrażnia rzęsami rogówkę oraz może powodować stany zapalny. Zaburzenie polega na podwijaniu się brzegu powieki w kierunku gałki ocznej. Nieleczone zaburzenie może prowadzić do przymglenia rogówki i owrzodzenia, skutkując trwałym pogorszeniem widzenia. Odwinięcie powieki jest z kolei zaburzeniem polegającym na odstawaniu powieki od powierzchni gałki ocznej. Przyczyną może być starzenie się narządu wzroku, bliznowacenie po zabiegu chirurgicznym oraz stan zapalny (jaglica).

Objawy

  • częste zapalenia spojówek,
  • wrażenie występowania ciała obcego,
  • choroby rogówki,
  • łzawienie i zaczerwienienie.

W celu korekcji podwijania i odwijania powieki w Centrum OCULISTIC stosuje się między innymi skrócenie poziome powieki oraz plastykę więzadeł powiekowych. Zabiegi chirurgiczne w przypadku podwijania powiek mają za zadanie wywinięcie brzegu powieki na zewnątrz. Osiągane jest to przez założenie szwów wywijających bądź odtworzenie przeszczepów mięśni rozwierających szparę powiekową.

Korekcja niedomykalność powiek

  • owrzodzenia rogówki.
  • przewlekłe zapalenie spojówek,
  • skłonność do erozji rogówki.

Z powodu porażenia nerwu twarzowego występuje duże ryzyko pogorszenia ostrości widzenia. W niektórych przypadkach może dojść do utraty wzroku. W Centrum Okulistycznym OCULISTIC wykorzystywana jest metoda wszczepienia w powiekę górną implantu. Jest on wszczepiany w celu dociążenia powieki. Implanty posiadają różny ciężar, od 1 do 2 gramów. Są one dobierane indywidualnie i umieszczane w powiece górnej. Implanty wszczepiane w Centrum OCULISTIC są niezauważalne dla otoczeni i posiadają atest medyczny. Metoda nie wpływa na przywrócenie funkcjonowania uszkodzonego nerwu.